Nasze najbliższe plany

0
410

Czasy są trudne, więc działania naszej fundacji będą się koncentrować głównie na pomocy doraźnej. Od listopada ruszamy z naszymi darmowymi teleporadami. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy będą mogły zadzwonić na numer fundacji i uzyskać fachową poradę. Wkrótce podamy dokładne godziny funkcjonowania infolinii.

Jednocześnie chcemy zmierzyć się z naszym najważniejszym celem, jaki sobie wyznaczyliśmy na nadchodzący rok. Jest nim budowa ośrodka – Centrum Psychologii Racjonalnej, gdzie każdy będzie mógł skorzystać nie tylko z indywidualnej pomocy psychologa, ale także z warsztatów grupowych oraz zwyczajnie odpocząć, uporządkować i przemyśleć swoje życie. Planujemy w naszym centrum także działalność edukacyjną w postaci wykładów i formacyjnych spotkań, opartych na naszej autorskiej metodzie opracowanej na podstawie etyki wychowawczej ojca Jacka Woronieckiego. Stawiamy na samowychowanie, kształtowanie charakteru, konsekwentną pracę nad sobą, wykorzenianie wad, kształtowanie sprawności i postaw stanowiących podwalinę zdrowej osobowości. Pragniemy przekazać jak najwięcej wartościowych informacji i nauczyć takich działań, które w przyszłości będą owocowały samodzielnością w podejmowaniu decyzji i umiejętnością samodzielnego rozwiązywania życiowych problemów. jest to oferta nie tylko dla bardzo młodych ludzi, jesteśmy zdania, że niezależnie od wieku człowiek powinien pracować nad swoim charakterem i dążyć do pełni chrześcijańskiej doskonałości.

Zarówno w pracy indywidualnej jak i podczas spotkań formacyjnych będziemy opierać się na założeniach psychologii racjonalnej św. Tomasza z Akwinu, pamiętając, że człowiek jest jednością psycho fizyczno duchową i o każdą z tych sfer należy odpowiednio zadbać.

Centrum psychologii racjonalnej będzie położone z dala od miejskiego zgiełku, aby zapewnić jak największy spokój i ciszę sprzyjającą głębszej refleksji. Ośrodek powstanie w miejscowości Nowa Osuchowa w woj. mazowieckim, w gminie Ostrów Mazowiecka, w otoczeniu pięknych lasów Puszczy Białej. Miejsce to jest odwiedzane przez wielu pielgrzymów, bowiem w Nowej Osuchowej znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski.

Fundacja Dobrej Rady - najlepsza pomoc dla katolika w potrzebie
Potrzebujesz porady psychologa? Zadzwoń: tel. 505 397 265
Więcej informacji na stronie Potrzebujesz pomocy

Wspieraj nasze działania
nr konta 70 8923 0008 0131 4079 2012 0001
Fundacja Dobrej Rady
ul. Szkolna 2, 07-308 Nowa Osuchowa
Tytułem: Darowizna na cele statutowe

IBAN: PL70892300080131407920120001
SWIFT: POLUPLPR