Wyposażamy Centrum Formacji Patriotycznej

Fundacja Dobrej Rady w ramach dotacji od Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, w ramach programu Wolność po polsku – edycja 2022, realizuje zadanie „Rozbudowa Centrum Formacji Patriotycznej”.

Dzięki pozyskanym środkom już wkrótce ruszą prace przy porządkowaniu terenu na działce należącej do Fundacji. Teren zostanie ogrodzony, wyrównany, nawieziona zostanie ziemia i posiana trawa. Powstanie betonowy taras, na którym będzie można organizować spotkania na świeżym powietrzu.

Sofa jeszcze spakowana. Czeka na złożenie.

A już teraz do naszego Centrum, w ramach realizacji wspomnianego zadania, zakupiliśmy niezbędne wyposażenie. Trwają prace przy montażu aneksu kuchennego, na antresoli układana jest wykładzina, montowane jest oświetlenie. Na regale już pojawiły się książki i tak powstała mała, podręczna biblioteka z literaturą patriotyczną i katolicką z której będą mogli korzystać ci, którzy w Centrum Formacji Patriotycznej zagoszczą nieco dłużej niż tylko jeden dzień.

Regał już wypełniony odpowiednią dla Centrum Formacji Patriotycznej lekturą formacyjną i duchową

Na antresolę trafią niedługo materace i w ten sposób powstaną 3 dodatkowe miejsca noclegowe dla tych, którzy odwiedzą Centrum i będą potrzebowali noclegu. Będą to głównie miejsca do spania dla młodych osób, które będą w stanie wdrapać się po drabinie na antresolę.

Aneks kuchenny już bliski skończenia. Trzeba tylko wyregulować nóżki, dokręcić szafki do blatu i