Podsumowanie 2022 roku w Fundacji Dobrej Rady

Rok 2022 był czasem intensywnej pracy w naszej Fundacji. Dzięki wsparciu naszych darczyńców i z Bożą pomocą udało nam się zrealizować wszystkie nasze plany. Zapraszamy do krótkiego podsumowania

Wykończenie Centrum Formacji Patriotycznej

Dzięki dotacji od Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, w ramach programu Wolność po polsku, udało nam się zakończyć inwestycję „Centrum Formacji Patriotycznej”, naszego miejsca spotkań, zwanego przez nas pieszczotliwie „domkiem fundacji”. Domek został wyposażony i jest gotowy na pierwsze warsztaty. Już w 2022 roku pojawili się w nim pierwsi goście.

Zadbaliśmy też o teren wokół Centrum. Zbudowaliśmy parking, ogrodzenie, zasialiśmy trawę i wierzymy, że już na wiosnę będziemy mogli cieszyć się jej zielenią.

Projekt wsparcia wolontariuszy pomagającym uchodźcom z Ukrainy

Dofinansowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pozwoliło nam zrealizować duży projekt wsparcia wolontariuszy, pomagającym uchodźcom z Ukrainy. Nasz zespół psychologów i prawników czuwał na infolinii, udzielał porad, a także tworzył materiały informacyjne dla wszystkich tych, którzy zaangażowali się w pomoc osobom uciekającym przed wojną. Zainteresowani uzyskali konkretną pomoc prawną oraz psychologiczną i nikogo nie pozostawiliśmy bez wsparcia.

Konsultacje telefoniczne i stacjonarne

Nieustannie wspieramy Was także na co dzień. Nasza infolinia czynna w poniedziałki, środy i piątki od 12 do 18 działała przez cały rok i będzie działać także w kolejnym. Jeśli tylko masz problem natury psychologicznej, a zawiedli cię dotychczasowi terapeuci, zgłoś się do nas. W 2022 roku prowadziliśmy zarówno konsultacje telefoniczne jak i stacjonarne. Wiemy, że ta pomoc jest potrzebna, a psychologia klasyczna znajduje proste odpowiedzi na najbardziej zawiłe problemy ludzkiej natury.

Co dalej?

To był owocny czas, ale nie ustajemy w działaniach. O naszych planach na rok 2023 przeczytacie tutaj: Plany na najbliższy czas. Dziękujemy za Wasze wsparcie – zarówno materialne jak i duchowe. Jeśli chcecie pomóc nam także w realizacji celów na ten rok, sprawdźcie, jak możecie to zrobić: KLIK.